Mocsár

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
Multi átlépő
Név:

Jelszó:

Időjárás
Beköszöntött a tél.
Az északabbra fekvő területeken, valamint a kontinens középső területeit is hó borítja. Kora reggel repkednek a mínuszok, ajánlott mindenkinek a meleg öltözék.
Friss postok
Paarthurnax Ar'tralmoon
Vas. Márc. 25, 2018 10:20 pm
írta: Paarthurnax Ar'tralmoon
Mocsár
Szomb. Márc. 24, 2018 12:12 am
írta: Cassiopeia Noir
Piac
Szer. Márc. 21, 2018 3:42 am
írta: Kressara Sheyal
Kereskedő
Szomb. Márc. 17, 2018 3:10 am
írta: Cassiopeia Noir
Liegrrys
Pént. Márc. 16, 2018 10:32 pm
írta: Admin
Mes'ard
Szomb. Feb. 03, 2018 6:43 pm
írta: Mes'ard
Kashir Rakkor
Szomb. Feb. 03, 2018 1:25 am
írta: Kashir Rakkor
Mocskos sikátor
Csüt. Feb. 01, 2018 5:12 am
írta: Admin
Szer. Jan. 24, 2018 11:50 pm
írta: Thessalia Shrezrein
Rabszolgapiac
Vas. Jan. 21, 2018 8:06 pm
írta: Tiberius Theunissen
Statisztika
Fajok
Vámpír
0 fő
3 fő
Vérfarkas
1 fő 1 fő
Ember 1 fő 1 fő
Félvér 0 fő 0 fő
Hibrid 2 fő 7 fő
Sárkány 1 fő
2 fő
Laochra 1 fő 2 fő
Hárpia 0 fő 0 fő
Összesen 6 fő 16 fő

Mocsár
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

:: Világunk :: Határmenti vidékek
TémanyitásTárgy: Re: Mocsár Szomb. Márc. 24, 2018 12:12 am
- Hmm... igazad van. tényleg nem számít. - Mármint a neve. A fene se fog rá emlékezni pár óra múlva, nem hogy én.
Felnevettem. Ahhoz, hogy egy magamfajta sárkányt féken tartson ahhoz nem tudom mi kellett volna, de tény, hogy nem lett volna érdemes lebukni.
- A félvérekre előbb vadásznak, mint a magamfajta tisztavérűekre - jegyeztem meg, még mindig vidoran.
Hát nem felpaprikázódtam már megint? Igaz, annyira a bennem élő sárkány nem is nyugodott le nagyon. Így mikor Liegrrys kiejtette a szavakat a száján felmordultam és alakot váltottam. Egyébként is így terveztem elhagyni a mocsarat, arról nem beszélve, hogy nem közismert az alakom és a személyem. Azért még elmenőben ráhoztam a lovára a frászt.

VÉGE

Hozzászólások száma : 60
IC reag : 37
Csatlakozás dátuma : 2017. Oct. 20.
Vissza az elejére Go down
TémanyitásTárgy: Re: Mocsár Pént. Márc. 23, 2018 11:58 pm
-Az összes sárkány ilyen beképzelt, vagy csak te? Mellesleg van nevem is, Lieggrys, nem mintha számítana. - mondtam. A lóhoz kezdtem menni.
A lovon ellenőriztem hogy minden rendben van e.
- Szerintem attól a kereskedőtöl nem kaptál volna semmit. Maximum ő kapott volna érted valamit. Tudod ő egy rabszolga vadász volt. Az a sok holmi meg, nem eladásra voltak kitéve. Csak díszek. - feleltem.
Megigazítottam a nyerget, a szemem sarkából láttam , ahogy a földre estek az érmék felém dobva. Odafordultam, röhögtem és nevettem hangosan. Visszafordultam és felültem a lóra.
-Egy szóval sem említettem, hogy viszlek tovább. Az érméket megtarthatod. Szivességet tettem.
-Lassan alkonyul. Ha szeretnél kijutni, akkor jobb ha gyorsan szeded a lábad, a mocsár nem egy szép hely éjszakánként.-mondtam.
-Ne hagyd magad ismét begurulni, árt az emberi alakodnak, Naeleth - kacagtam. Megfordultam a lóval.
-Ég veled - mondtam felemelt karral és lassan elindultam.
Felhasználó profiljának megtekintése
Hozzászólások száma : 10
IC reag : 8
Csatlakozás dátuma : 2018. Mar. 14.
TémanyitásTárgy: Re: Mocsár Pént. Márc. 23, 2018 11:25 pm
- Pedig a kereskedőnél nagyon előadtad magad - közöltem vele miközben befejezettnek nyilvánítottam a  tisztálkodást. Majd sárkányként megfürdők az óceánban, vagy akár emberi alakban. Nagyon jó ott az élet a szigeten, és a régi épületek, tökéletes védelmet nyújtanak. S, nem utolsósorban senki nem keresne ott.
- Ruhát, de ezt már ott is említettem. Mr. Zsoldos - hangsúlyoztam ki, ugyanis, míg rajtam megkövetelte a bemutatkozást, ő már ezt nem tette meg.
Szavaira megvontam a vállamat.
- Tény, nem vagyok közönséges - bólintottam. - Elvégre sárkány vagyok. És minden sárkány felsőbbrendűbb - tettem még hozzá, hogy minél beképzeltebbnek tűnjek, mint aki csak a fajára büszke és arra büszke. Bevallom nem sokat hazudtam, tényleg büszke voltam arra, hogy sárkány vagyok.
- Hovatovább... - kezdtem lassan. - Nem kell sem a kioktatásod, sem a jó tanácsod. Megköszöntem, hogy kihoztál, legyen ennyi elég - tettem még hozzá, majd bizonyítva, hogy hülye vagyok, és a jó modorom is nyaral belenyúltam az erszényembe és felé dobtam néhány aranyérmét. - Ki is vagy fizetve. Nem tartozok neked semmivel.

TémanyitásTárgy: Re: Mocsár Pént. Márc. 23, 2018 11:09 pm
-Hmph, Naeleth..legyen, de nem vagyok úr. Csak egy egyszerű zsoldos -mondtam közömbösen, miközben feléje mentem, levettem a vértemet és az ingemet. Letettem melléje őket. Nem csak neki forrósodott fel a teste. Bennem a túlélés ösztöne kezdett eluralkodni , ha nem hozott volna szerencsét az a szerencs hozó ásványom, akkor bestiává alalultam volna, hogy túléljek.
Leöblítettem magam a hüsítő hideg vízzel. Vetettem pár pillantást rá....nem az akinek mondja magát, de egy feltételes álnévből még nem kezdhetek gyanakodni semmire. Visszavettem az ingemet és a vértemet. Odamentem a lóhoz.
-Mond csak, Naaleth, mit keresett egy magadfajta abban a boltban? - kérdeztem fürkésző tekintettel.
- Nem vagy egy közönséges valaki, arra rájöttem, de így magadra vonhatod a kelletlen figyelmet.
TémanyitásTárgy: Re: Mocsár Pént. Márc. 23, 2018 9:16 pm
Felvontam a szemöldökömet. Azt hiszem már említettem, hogy irritál a férfi. Nagyon.
Ennek ellenére kellett pár perc még találtam szavakat. Ugyanis nem állt szándékomban a valódi nevemet mondani. Nem. Az a cél, hogy elhatárolódjak, megtaláljam önmagam, így még sem fedhetem fel a valódi kilétemet mindenkinek.
- Oh, ezer bocsánat méltóságos uram. Bemutatnám szerény személyemet, Naeleth vagyok - mutatkoztam be, bár szavaim kissé gúnyosak voltak. Na de, ha ő így, akkor én miért ne?
Levettem a csukáját a fejemről, és a hajamat kicsit lemostam a vízben. A víz viszonylag tiszta volt, így szerencsére nem lettem koszosabb. A ruhámnak se számított, hogy vizes lett, mert nem volt átlátszó. Szerencsére.

TémanyitásTárgy: Re: Mocsár Pént. Márc. 23, 2018 9:02 pm
Úgytűnik a szerencse mellém állt. Nem változott át. Ennek örülök. Ki tudja mi történhetett volna.
Érdekes folyamat volt, az a harag és tűz ami benne volt, kezdett megszűnni. Végül szépen visszaállt.
A követelése megmaradt...ki lehet ő? Irrítáló a hangneme, most másként közelítek.
- Még mielőtt bárhova is vinnélek, egy illő bemutatkozást meghallgatnék. - mondtam valamelyest visszafogott hangemben.
TémanyitásTárgy: Re: Mocsár Csüt. Márc. 22, 2018 10:41 pm
Az előzmények itt vannak.

Mondanám, hogy bírtam, de ez nem lenne igaz. Az tény, hogy a lovas utazás kicsit visszavetett, elvégre könyörgöm! Sárkány vagyok, sosem utaztam még lovon. Meg a férfi közelsége is annyira új élmény volt, hogy percekre megállt az átváltozás. Nehezebb volt megtartanom az emberi formámat, mint hittem. Sárkánynak születtem, sárkány alakban, így nem is csoda, hogy nem megy. Bár azt hittem, hogy több önuralmam van. De nem először tévedtem már életem során, így eggyel több vagy kevesebb, már igazán nem számít.
Arra eszméltem fel, hogy közel s távol sem érzek már embereket, inkább a természet hűs levegője ölel körül. Mocsár... egy pillanatig azt hittem, hogy a szigeten vagyok, de tévednem kellett, amint megláttam a félvért egy hegyi kristállyal a kezében. Kristály? Most komolyan... ráadásnak egy akkorka? Ha nem viaskodtam volna magammal, akkor most még képes is lettem volna, hogy kinevessem.
Békésen üldögéltem a kidőlt rönkön, s mivel így is tetőtőlé talpig koszos voltam már igazán mindegy volt. a lábamat belelógattam a jéghideg vízbe, hogy kicsit hűtsön. Szerencsére sehol sem sérültem meg, nem lett volna szerencsés, ha megsebesülök.
Aztán óráknak tűnő percek után lassan visszahúzódtak a pikkelyeim a kezeimről. Meg úgy alapvetően le is állt az átváltozás. Nos, hogy őszinte legyek ez meglepő volt. Ennek ellenére, nem mondanám, hogy nagyon kétségbe estem, elvégre még is csak uralkodó lennék... vagy legalábbis olyasmi volnék...
- Köszi, hogy kihoztál - szólaltam meg végül, teljesen emberi hangon. - Most viszont vissza is vihetnél valami olyan emberi helyre, ahonnan még ki is találok. Emberi alakban - tettem hozzá némileg bosszúsan. Fene se gondolta volna, hogy ez lesz ebből az egészből. Nagyon ingadozik a hangulatom... Nem lesz ennek jó vége.

TémanyitásTárgy: Re: Mocsár Csüt. Márc. 22, 2018 9:53 pm
"Hagynom kellett volna az egészet a fenébe" gondoltam magamban, miután kiléptünk a boltocskából.
Gyors léptekkel átvágtunk az utcákon a főkapuhoz. Éreztem az egyre égetőbb forróságot a kezén. Hátrafordulgattam, hogy megnézzem még egyben van e. A helyzethez képest visszafogja magát, de sietnem kellett, sokan fordultak felénk, mindenkinek feltűnt, ahogy morgó, mormoló hangokat adott ki magából.
Elértük a főkaput, nem láttam értelmét futni, mert nem jutottunk volna messzire és ha netán átváltozna, az egész város meghallaná és mindenki kivonulna megnézni, az nem lenne valami szép. Láttam egy lovat, nem is gondolkodtam, felültettem őt a lóra, mögéje ültem és elvágtattunk.
Egyre hangosabban és hangosabban nyöszörgött, majdnem le is esett egyszer. mikor megérintettem, már nem emberi bőre volt, hanem pikkelyei...vágtatni kezdtem. A félelem kezdett el urrá lenni rajtam és a túlélési ösztön..az érzékeim felélesedtek. Szagolgatva a levegőt megéreztem egy vizes területet a közelben, egy mocsarat. Gyorsan arra vettem az irányt. Még egy kis vágtatással elértük a bejáratát. Bementünk, szokványos mocsárnak tűnt, csendes, nem túl vastag köddel, rengeteg szomorú fűzzel és egyéb fákkal. A ló nehezebben tudott menni az ingoványos talajon. Békák kuruttyolását lehetett hallani innen-onnan.
Megálltunk egy kidőlt rönknél. Gyorsan leszedtem a lóról és leültettem. " Na innen hogyan tovább?!" csak úgy kavarogtak a gondolatok a fejemben. Ránéztem...bármit is adott ki a magából hangokat, az már nem emberi volt. Ha tényleg sárkány, akkor megvan az esélye, hogy nem élem túl a következőket...sajnos nem tudok sokat a sárkányokról. Nem volt hozzájuk szerencsém. A róluk hallott történetekre meg nem figyeltem oda. A gyengeségükről vajmi keveset tudok...lehet nincs is nekik. Elővettem a szerencse ásványomat, amit valamikor a hegyekben találtam. Nem tudom mit képzeltem akkor "hátha szerencsét hoz".
TémanyitásTárgy: Mocsár Szomb. Nov. 25, 2017 11:37 am
Admin
Admin
Hozzászólások száma : 228
IC reag : 73
Csatlakozás dátuma : 2017. Apr. 08.